Yetkili Türkiye Distribütörü

Web sitemiz üzerinden satış yapılmamaktadır. Satışlar yüzyüze, telefon görüşmesi ya da e-posta aracılığı ile yapılmaktadır. İstediğiniz ürünü "Bilgi Al" butonuna tıklayarak bize iletebilirsiniz. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Robotic Kafa Sistemi

Başlangıçtaki robotik çabalarımız baş ve yüz animasyonuna odaklanmıştır. İnsanoğlunun etkileşime girdiği zaman, insanların birbirlerine daha fazla vakit

geçirdikleri ve birbirimizin yüzlerinden duygular okudukları için mantıklı bir yer olduğuna karar veriyoruz. Bu platformu modüler bir yaklaşımla tasarlıyoruz; böylece çeşitli özellikler eklenebiliyor veya atlanabiliyor ve sonra gerektiğinde yenileniyor ve / veya değiştirilebiliyor. Bu kafa platformunun çeşitli farklı varyasyonları 2017 yılı sonunda başlayacak.

Özellikler:

Animagnetic yüz sistemi: Bu sistemin tasarımı konusunda bir patent alındı. Tasarımın temel işlevi, son kullanıcının, bir animatronik kafatası tabanına farklı yüzleri bağlayabilmesi, bunun yanında ifade sisteminin eklemlerini korumasıdır. Bu, kafatası tabanı üzerinde mütekabil mıknatıslarla anahtar yerlerde yüz derisine gömülü neodimyum mıknatıslar kullanılarak elde edilir; Bu mıknatısların bir kısmı durağandır (sabitleme noktaları) ve bazıları kafanın içindeki robotik aktüatörler vasıtasıyla hareket ettirilebilir. "Animagnetic" terimi, animatronik ve manyetik kelimelerden türetilmiştir.

Amacımız, ilk sürüm ile birlikte robot için birkaç farklı yüz sunmak ve zaman içinde yeni yüzler eklemeye devam etmektir.

Manyetik anahtar noktaları ile donatılmış uygun şekilde tasarlanmış herhangi bir yüz, Realbotix kafa sistemini kullanarak canlandırılabilir olduğundan, bu yaklaşımın sunduğu imkanlar neredeyse sınırsızdır. Harmony uygulamasının özelleştirilebilir niteliği ve mevcut TTS sentezlenmiş seslerin sayısı arttıkça, akla gelebilecek herhangi bir karakter yaratılabilir. Realbotix, özel çalışmayı memnuniyetle karşılar ve gelecekte bu teknolojiyi lisanslayabilir.

Çalıştırma noktaları:

Mevcut tasarım şu eklemleri içeriyor:

Boyun: bükülme ve yukarı / aşağı,

Ağız: açık / kapalı ve gülümseme / kaş çatma,

Gözler: yan yana ve yukarı / aşağı,

Göz kapakları: açık / kapalı ve göz kırpma,

Kaş: yukarı / aşağı.

Platform üzerinde devam etmeyi planlıyoruz, daha fazla hareketli nokta da ekliyoruz.

Görme sistemi:

Şu anda robot gözlerinde stereoskopik kamera, bir adet sahne kamerası ve bir adet geniş açılı kamera içeren bir görme sistemi geliştirilmiştir. Gözlerin kendileri çıkarılabilir cephelere sahiptir, böylece göz rengi son kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilebilir. Kamera, sensör girişi, nesne ve yüz tanıma, yüz izleme ve göz teması için kullanılacaktır. İlerleme ve diğer tasarım unsurları bu sitede yayınlanacak ve duyurulacaktır.

Güç ve İşlemciler:

Güç kaynağı ve işlenmesi, harici olacak ve saatlerce fişi çekilmemiş kullanım için yeterli şarj edilebilir piller içerecek küçük bir taşınabilir muhafaza içine

yerleştirilecektir.

Ağ Gereksinimleri:

Tüm özelliklerin, özellikle de ses tanıma ve uygulama girişinin tam işlevselliği için Internet bağlantısı gereklidir. Sınırlı kullanım çevrimdışı, bir kere güvenli giriş yapıldığında mümkündür.

Ses:

Ses Harmony uygulamasından Bluetooth aracılığıyla yerleşik bir gömülü hoparlöre aktarılır.

Fiyatlandırma

Tam özellikli kafa sisteminin tahmini fiyatı şu anda 20.000 USD'dir. Üretim süresince bu rakam biraz dalgalanabilir

ve bilgiler bu sitede yayınlanacaktır.

Buna ek olarak, sistemin birkaç farklı varyasyonu ile sunabiliriz, bunların bazıları daha ucuz olabilir. Sistemi önceden sipariş verirseniz, son seçimlerinizi üretim öncesinde yapabilirsiniz.